medyum

Gizli ilimler

Gizli İlimler
Gizli ilimler kadim dinlerin ve ilahi dinlerin inanışları ve uygulamaları sonucunda elde edilen tecrübeler sayesinde ortaya çıkan ve doğa üstü olayların açıklanmasını sağlayan ilimlerdir. Dolayısıyla daha eski dönemlere dayanmalarına rağmen yaklaşık 5 bin yıllık yazılı insanlık tarihinde kayıt altına alınan ve sürekli gelişen ilimlerdir. Pozitif ilimlerle açıklanamayan olayların açıklanmasında ve yine doğa üstü olarak nitelendirilen uygulamaların yapılmasında faydalanılan disiplinlerdir.
12 tane olan Gizli İlimler’in kendilerine ait alt branşları da vardır. Fakat genellikle şu 12 başlık altında incelenirler:
Hüddam (ecinni)
Kıyafetnameler
Hurufilik (Letrizm)
Kabala
Yıldızname
İlmi Havas
Fizyognomi
Paranormal (normal ötesi) İlimler
Kehanet
Tayyı Mekân Tayyı Zaman
İlmi Simya
Bilinç Okuma – Bilinç Yönlendirme
Büyüler, muskalar, yıldızname, vefk gibi bilinen uygulamaların yanı sıra cinler ve yaşantıları, diğer doğa üstü olaylar ve etkileri de gizli ilimlerin alanına giren konulardır. Sadece ruhsal ve doğa üstü olaylar değil, bazı fiziksel sorunlar da bu ilimlerle açıklanabilir ve çözümlenebilir. Çünkü söz konusu olan gizli ilimler sadece ilahi dinlerden değil kadim dinlerin tecrübelerinden de faydalanmıştır. Örneğin Budizm ve Çin tıbbı ile irdelenen bazı fiziksel sorunların çözümleri gizli ilimler kapsamında olan uygulamalar sayesinde sağlanabilir. Örneğin İslam Dini çerçevesinde gelişen İlmi Havas, pozitif ilimler çerçevesinde çözümü bulunmayan bazı fiziksel sağlık sorunlarında etkileyici çözümler üretebilmektedir.

Gizli ilimler çerçevesinde yapılan uygulamalar etkileyici sonuçlar verebilir ama bu konularda uzmanlaşmak kolay değildir. Çünkü çok fazla bilgi birikimi yapılması gerekir ve gizli ilimler konusunda eğitim veren kurumlar yoktur. Gizli ilimler konusunda uzmanlaşan kişilerin eğitimi genellikle çok küçük yaşlarda ve ailesinde başlar. Bu eğitim süreci çocuğun konuşmaya başlamasından başlayarak 40-50 yaşına gelene kadar sürebilir. Çünkü gerekli olan bilgileri edinmek ve bu ilimlerden yararlanarak yapılan büyüler gibi uygulamalar hakkında tecrübeler edinmek gerekir. Uygulamalar sırasında yapılan en ufak hata bile aksi yönde ve istenmeyen sonuçlara neden olabileceğinden, eğitim v tecrübe edinme sürecini kısaltmak ya da düzenlemek mümkün olmaz.

Büyüler ya da yıldızname gibi uygulamalar konusunda yardım alınan kişilerin mutlaka gizli ilimler konusunda uzmanlaşmış olan kişiler olması gerekir. Çünkü aşk büyüsü gibi nispeten kolay uygulamalarda bile cinler gibi doğa üstü varlıklardan yardım almak gerekir. Dolayısıyla en ufak hata ya da yanlış yapılan bir uygulama tamamen ters bir etkinin ortaya çıkmasına; örneğin size aşık olmasını istediğiniz kişinin sizden uzaklaşmasına yol açabilir. Bu nedenden ötürü büyülerde ve muskalar gibi çalışmalarda yardım alacağınız kişinin gizli ilimler konusunda uzman, tılsımlı ve sorumluluklarının farkında olan bir medyum olması gerekir.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu