medyum

Havas ilmi

Havas İlmi Nedir?
Dünyanın hem fiziki yönü hem de görünmeyen, ruhani bir yönü vardır. İnsanların asıl bilgisi olan dünya, herkesin gördüğü, duyduğu, içinde yaşadığı, fiziksel olarak var olan dünyadır. Dünyanın bu boyutunu anlamak için çeşitli pozitif bilimler mevcuttur ve faydalıdır. Fakat bir de insanların görüp dokunamasa da hissettiği, manevi dünya vardır ve dünyanın bu manevi boyutunu anlamak için de çeşitli çalışmaların yapılması ve bu alanda uzman kişilerin varlığı gereklidir. İnsanlar günümüzde büyüye maruz kalabilmekte ve bu büyülerin bozulmasına ihtiyaç duyabilmektedir.

İşte bu büyülerin bozulmasını sağlayan, dünyanın manevi boyutuyla ilgili ilme havas denmektedir.
İlmi Havas olarak isimlendirilen bu ilim, İslam literatüründe geçen ve çok sayıda alim tarafından ele alına bir ilimdir. Dolayısıyla Kur’an ve açıklamaları hakkında ayrıntılı bilgilerden faydalanılarak, edinilen tecrübeler değerlendirilerek oluşturulan bir disiplindir. Bu konuda uzmanlaşmak isteyen kişinin ilgili konular ve İslam tarihi ve alimleri hakkında ayrıntılı araştırmalar yapması gerekir.

Diğer gizli ilimlerde olduğu gibi İlmi Havas üzerinde uzmanlaşmak da yıllarca süren bir eğitimi ve tecrübe edinme sürecini gerektirir. Ama büyüleri bozmak, cinler ve davranış şekilleri hakkında bilgi edinmek, olayları yorumlamak ve pozitif ilimlerin açıklayamadığı durumları değerlendirmek isteyen kişilerin mutlaka uzmanlaşmaları gereken bir konudur.
Havas ilmi sayesinde, diğer boyutlarla iletişime geçmek mümkün olabilmektedir. Havas ilmi ile uğraşan birçok insan vardır ve bu ilmi farklı açılardan ele alarak incelemektedirler. Havas ilmi dünyadaki birçok insan için çok önemlidir fakat çok az sayıdaki kısmetli insan bu ilme sahip olabilir. Bu ilim sayesinde, insanlara yapılan büyüler çözülebilir, bir kişinin üzerinde büyü olup olmadığı anlaşılabilir, cin musallatları çözülebilir. Havas ilminin önemi en basit şekilde böyle anlaşılabilir. Eğer siz de bir gün kendinizin veya çevrenizden birinin, bir büyü etkisi altında olduğundan şüphelenirseniz mutlaka, zaman kaybetmeden bir medyum veya hocaya durumu anlatmalı ve yardım istemelisiniz. Havas ilmi hakkında bilgi sahibi uzman bir medyum, üzerinizde bulunan kötü büyü etkisini ilmini kullanarak en iyi şekilde ortadan kaldıracaktır.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu